فمینیست های ایرانی

آخرین نظرات

اگر به اخبار منتشر شده در رسانه های روشنفکر و اصولگرا دقت کرده باشید مشاهده نموده اید که جنس اخباری که در حوزه مردان منتشر می شود با جنس اخباری که در حوزه زنان انتشار می یابد از زمین تا آسمان متفاوت است. در این بلاگ سعی داریم به مرور زمان این تفاوت ها را به صورت مستند ارائه نماییم. عموما اخباری که در حوزه مردان از بسیاری از رسانه های داخلی منتشر می شود منعطف به اعتیاد مردان، خشونت مردان، و در صدر آنها نیز «سربازی مردان» است.
سایت الف
سربازی به عنوان یکی از موارد نقض حقوق مردان در کشور ما مطرح است که کارشناسان مسائل فرهنگی تبعات اجتماعی نامطلوبی برای آن قائل هستند. درباره سربازی و مضرات آن مقالات زیادی نوشته شده که می توان با جستجویی ساده درباره آن اطلاع یافت. این مسئله برای ژورنالیست های فمینیست نیز مثل روز روشن است که سربازی پسران، بهترین فرصت برای جلو زدن دختران در دانشگاه و تحصیل و اشتغال و ... است. حالا چرا این رسانه ها که جزئی ترین مسائلی که زنان در آن تحت تاثیر قرار بگیرند را نقض می کنند و خواستار حفظ حداکثری حقوق زنان هستند جرا برای مردان و پسران چنین واکنشی نشان نمی دهند جای سوال است. ولی آنچه مسلم است آن است که راهبرد این رسانه ها در جهت زن سالاری و تحقیر مرد استوار است.

به عنوان نمونه سایت الف که رویکرد فمینیستی دارد در دو مطلب مستقل از هم که پی در پی منتشر شده نکته ای جالب به ما آموخته است. اینکه این رسانه ها علاقه وافری برای به سربازی فرستادن پسران دارند و دیگر آنکه اخبار سربازی که همواره ترس و لرز بر جان پسران می اندازد (و مصداق عینی تشویش اذهان عمومی است) را پوشش کامل می دهند! ولی اخبار دیگری که مربوط به مردان شود مثل بیکاری مردان و بیکاری پسران تحصیل کرده (که دو برابر بیکاری دختران تحصیل کرده است) هیچگاه از سوی این رسانه ها نقد و بررسی نمی شود. در زیر تصویر این مطلب هویداست:
سایت الفهمانطور که در تصویر فوق مشاهده می نمایید دو مطلب برای دو جنس منتشر شده است: مطلبی که زودتر منتشر شده برای مردان است و عنوان آن «مشمولان غایب خود را برای اعزام معرفی نمایند» و مطلبی که بلافاصله پس از آن منتشر شده است مطلبی با عنوان «جنجال در پارلمان اردن به خاطر نماینده ضد زن» است. نکته قابل توجه دیگر آن است که در این مطلب که سایت الف آن را «ضد زن» نامیده، فردی بر اساس اعتقادات مسلم دین اسلام و در واکنش به بی احترامی و توهین نماینده زن مجلس اردن اقدام به بیان چنین حرفی می زند که به جای آنکه نماینده توهین کننده اولی (که یک زن بوده است) مورد مواخذه گردد نماینده مرد مورد هجمه رسانه ای فمیینست ها قرار می گیرد و با کما ل تعجب به او «ضد زن» گفته می شود.
همچنین در قسمت منابع، مستندات عینی تری نیز ذکر کرده ایم که قابل توجه است.

نتبجه اخلاقی و تاثیر روانی این اخبار بر مخاطب:   
1- کسی جرئت نکند از سربازی انتقاد کند و سربازی به عنوان یک قانون پذیرفته شده توسط روشنفکران به جامعه تجویز گردد.
2- کسی جرئت نکند به حضور زنان در مجلس اعتراض کند.
3- زنان یاد بگیرند که هر وقت مردی نسبت به حضور آنها معترض شد او را به شکایت قانونی تهدید کنند ضمن اینکه مجلس را بهم بزنند و شلوغ بازی درآورند.

منابع:        
- اصل اسناد: سایت الف و رجانیوز / سایت الف

۹۳/۱۰/۲۵
مدیر

نظرات  (۴)

در مستند انقلاب 57 - قسمت اول - تولیدی شبکه من و تو (موجود در آرشیو سایت این شبکه برای دانلود مستند)
در دقیقه 84 ام این مستند به واکنش امام خمینی (ره) به انقلاب سفید شاه اشاره می کند که طی آن برابری حقوق و دیه مرد و زن جزء راهبردها بوده و همچنین حق رای به زنان داده شده و همچنین شرط قسم خوردن به قرآن به «کتاب آسمانی» تغییر داده شده و همچنین حق کاندیدا شدن غیر مسلمانان (به هر دینی) و رای دادن غیر مسلمانان (با هر دینی) بلامانع عنوان گردیده است.
در این مستند واکنش امام راحل به این تغییرات با دو نامه ایشان به شاه عنوان شده که در یکی از این نامه ها، امام خمینی(ره) مخالفت خود را با حق رای زنان عنوان داشته و در دیگری مخالفت خود را با «تساوی حقوق من جمیع الجهات» در بین مرد و زن ابراز داشته و آن را پایمال کردن چند حکم ضروری اسلام دانسته است و آن را برابر تا نفی چند حکم صریح قرآن تلقی کرده است.
همچنین ایشان عدم شرط رجولیت و اسلام در قاضی شدن را «چیزهایی وحشتناک» قلمداد کرده که باعث به خطر افتادن اساس مذهب می گردد.
همچنین در این مستند در دقیقه 85 ام از قول امام خمینی توسط گوینده مستند گفته شده که «بنا به گفته امام خمینی شرکت زنان در انتخابات خلاف شرع است و فساد و فحشا به بار می آورد» و از قول ایشان گوینده می گوید «زنان به هر اداره ای وارد شده اند آن جا را فلج و اوضاع را بهم ریخته اند».
۲۵ دی ۹۳ ، ۱۸:۲۴ تلاش وافر سایت الف برای فرهنگ سازی و جا انداختن بی بند و باری و خانواده غیر رسمی در کشور
http://alef.ir/vdcaeinu049nmw1.k5k4.html?256037
پاسخ های دو مرجع تقلید به پرسش هایی درباره «ازدواج سفید»

http://alef.ir/vdciq5arvt1awq2.cbct.html?254668
ازدواج سفید، خانوار سیاه

http://alef.ir/vdciwparwt1a5r2.cbct.html?243255
جوان‌ها برای پاسخ به نیازهایشان به ازدواج سفید تن می‌دهند
۲۶ دی ۹۳ ، ۰۴:۲۱ حداقل تولیدی خبر سایت الف در حوزه زنان در 25 دی 93 // حدود دو مورد دیگه هم هست که پیداش نکردم
الحق و الانصاف الف یکی از سایت های فعال در زمینه زنان هست ولی زیاد تابلو نمی کنه:
تیترهای امروزش رو ببینید:
http://alef.ir/vdcivqaryt1awp2.cbct.html?256387
ورزش اجباری دختر دانش‌آموز را قطع نخاع کرد

http://alef.ir/vdcgn39x7ak9nw4.rpra.html?256358
مشکلات ‌قانون فرزندخواندگی در کشور

http://alef.ir/vdcdo90xjyt0kf6.2a2y.html?256148
۶ عادت مفید برای سلامتِ قلبِ زنان

http://alef.ir/vdcf0vd0xw6dtma.igiw.html?256320
آمار مرگ معتادان زن در سال ۹۳

http://alef.ir/vdccseqi42bqp18.ala2.html?256318
نافرجامی طرح جمعیت در مجلس

ببینید اگر روزی 6 خبر فقط توسط هر رسانه در لابلای اخبار روزمره اش منتشر بشه برای یک جنسیت خاص، چه تاثیر فکری بر ضمیر ناخودآگاه مخاطب می گذارد. به عبارت بهتر اونها اونو تسلیم تفکرات خودشون می کنن و با همین روند مردها رو تسلیم خودشون می نمایند. به همین دلیل ما روز بروز که پیش می رویم با مردان بزدل و ترسو و منزوی تری در مواجهه با زنان مواجه می شویم. لذا این نتیجه سیاست های حکومت نیست نتیجه سیاست های «ارتش سری روشنفکران» در بدنه رسانه های مختلف کشور است که در هر کدامشان واحد و بخشی برای زنان در نظر گرفته شده تا تولیدات فمینیستی داشته باشند.
۲۶ دی ۹۳ ، ۰۴:۴۲ لینک های جالب جام جم
http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1790717562517151252
زن و شوهرهای ولخرج‌ زودتر طلاق می‌گیرند
مرا بیشتر دوست داری یا پول را؟!

رابطه افسردگی مادر با گرایش به بزهکاری در فرزندان
http://www.isna.ir/fa/news/93101910434/رابطه-افسردگی-مادر-با-گرایش-به-بزهکاری-در

وقتی مهریه بلای زندگی مشترک می‌شود
هشدار به آقایان! سند اموالتان را به نام خود نزنید
http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1786968435345820431

بدبخت شدم تازگی متوجه شدم همسرم معتاده
http://sara.jamejamonline.ir/NewsPreview/1783400333966291738

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی