فمینیست های ایرانی

آخرین نظرات
سایت صراط گزارشی را از سخنرانی خانم فهیمه فرهمند پور (مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده  دولت آقای روحانی) ذکر کرده که در آن جمله جالبی از ایشان عنوان شده که خوراک این مطلب وبلاگ ماست.

در خبر آمده است:

"وی متولی آموزش زنان و مردان را آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: مسئله زنان در جامعه مسئله زنان نیست بلکه برای همه مخاطبان جامعه است. مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده تصریح کرد: سلامت، آموزش، امنیت و قوت روان زنان برای جامعه هزینه نیست بلکه سرمایه آن است. وی با اشاره به اینکه حدود ۸ درصد مخاطبین دوره های آموزشی و مهارت های زندگی مردان هستند، اظهارداشت: چطور انتظار دارید که خانواده بدلیل توجه بیشتر به مردان در جامعه تحکیم پیدا کند."

حالا سوال و انتقاد چالشی ما به این خانم محترم این است که:

1- مگر مردان 51 درصد جامعه را تشکیل نمی دهند؟ پس لزوما باید 51 درصد بودجه فرهنگی و اجتماعی کشور برای پسران و مردان خرج گردد.

2- شما که دانشگاهی و تحصیل کرده هستی بهتر از عامه جامعه می فهمی که «آموزش» اهمیت و نقش تعیین کننده ای  در ارتقای سطح زندگی انسان دارد. ولی تعجب برانگیز است که علیه آموزش و سرمایه گذاری برای اعتلای مردان موضع گیری می کنید؟

3- علت بی توجهی و عدم رغبت مردان به کلاس های زنانه و بی خاصیت شما، به خاطر ذات فمینیستی آنهاست. شما می خواهید مطالبی که خودتان نوشته اید و با فطرت مردانه پسرها و مردانه ناسازگار است مورد توجه مردان قرار بگیرد و آنها از این برنامه ها استقبال کنند؟

4- ضمنا مگر چند رسانه و روزنامه و مجله و سایت و برنامه تلویزیونی بر روی مسائل و مشکلات «مردان» تمرکز کرده اند که توقع دارید مردان نسبت به مطالبات جنسیتی و اعتلای فکری و فرهنگی خود حساس باشند؟

5- اگر می خواهیم مردان از برنامه های فرهنگی استقبال کنند باید همان طور که بودجه های کلانی برای «جنس زن» اختصاص می دهیم و مطالبات و مشکلات آنها را به تیتر یک رسانه های خبری تبدیل می کنیم و حساسیت عمومی را برای مشکلات آنها بر می انگیزیم می بایست برای مردان نیز سرمایه گذاری کنیم. مطمئن هستم که شما بهتر از من به این مسئله واقفید! ولی نمی دانم چرا به جای ارائه راه حل صحیح، مسئله را پاک کرده اید و در برابر آموزش و اعتلای مردان موضع گرفته اید؟

6- اگر شما مخالف ارتقای سطح فکری مردان جامعه و هوشمند شدن آنها در قبال کلاه گشادی که «فمینیست های چادری» طی سی سال اخیر بر سرشان گذاشته اند هستید که حرفی با شما نداریم. ولی اگر دغدغه حفظ بنیان خانواده را دارید، مردان نیمی از این پیوند را تشکیل می دهند که اتفاقا مهمترین بخش آن نیز هستند. زیرا اگر مردی پا پیش نگذارد و به خواستگاری دختر و زنی نرود این پیوند مقدس شکل نمی گیرد.

7- در رد حرف شما به راهکار های استقبال مردان از برنامه های فرهنگی برای خانواده اشاره می نماییم:

الف: حمایت از شکل گیری جنبش ها و سمن های جنسیتی مردان (الآن حتی یک سمن مرد محور نداریم ولی در عوض حدود 1800 سمن جنسیتی زنانه فعال در کشور داریم)

ب: حمایت از روزنامه ها و مجلات جنسیتی مردان و تکلیف کردن روزنامه ها برای پوشش دادن مسائل و مشکلات مردان با عنوان کردن «مردان و پسران» در تیتر های خود به جای کلی گویی.

ج.  ایجاد برنامه های فرهنگی مردان با سپردن سرفصل های برنامه به دست فعالان حقوق مرد و تدوین برنامه ها با توجه به رویکرد جنسیتی مردان (به جای آنکه مفاهیم فمینیستی را در لابلای کتاب ها و متون بگنجانیم)

نتیجه آنکه: 12 میلیون جوان مجرد در کشور داریم که نصف آنها پسر هستند. تا وقتی پسران از لحاظ اقتصادی و فرهنگی توانایی ازدواج نداشته باشند به خواستگاری دخترها نخواهند رفت و کاهش آمار ازدواج به معنای «تزلزل بنیان خانواده» به دلیل رو آوردن جوانان به روابط نامشروع است.

سند: لینک مطلب در صراط / عکس مطلب

۹۳/۱۲/۱۳
مدیر

نظرات  (۱۵)

۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۵:۴۲ اجرای سیاست‌هایی در جهت تضعیف خانواده!
بهمنی پسرهای امروزی را شُل، وارفته و پرتوقع دانست و افزود: از طرف دیگر در دسترس بودن دختران و تنوع‌ زیاد آنها، در پایین آمدن نرخ ازدواج تأثیر به‌سزایی دارد. یک زمان امن‌ترین، راحت‌ترین و کم‌دردسرترین کار این بود که یک پسر جوان به خواستگاری رفته و ازدواج کند، اما الان دردسر آن بیشتر شده است. امروزه جوانان به‌راحتی با استفاده از امکانات و فضای مجازی نظیر وایبر، واتس‌اپ، تلگرام، لاین و... بیش از ساعت‌ها با یکدیگر حرف می‌زنند که هیچ ارزشی هم ندارد، ولی در گذشته برای همین گفت‌وگوها می‌بایست قراردادی بسته می‌شد که طرفین به آن پایبند می‌بودند.

این استاد دانشگاه با پذیرفتن مشکل بیکاری و مسائل اقتصادی در کشور گفت: اما جمع کثیری از کارمندان شاغل در ادارات دولتی نیز مجرد هستند و بسیاری از خانواده‌های مرفه نیز در آستانه طلاق قرار دارند؛ پس نمی‌توان این مسئله را اصلی‌ترین مشکل عنوان کرد.

بهمنی در ادامه افزود: در بسیاری از کشورها خانه‌ها را بر اساس اعضای خانواده طراحی می‌کنند. آنها معتقدند که هر فرد به لحاظ روان‌شناختی به یک فضای حیاتی برای تعامل نیاز دارد و اجازه ساخت کمتر از آن را نمی‌دهند. خانه یکی از عوامل مؤثر بر خانواده است. حضرت رسول اکرم (ص) می‌فرمایند: "از سعادت یک مرد خانه بزرگ، اسب راهوار و همسر سازگار است."؛ متأسفانه در کشور ما خانه‌های ۳۵ متری تا ۵۰ متری ساخته می‌شود و حتی آن را به عنوان الگوی خانواده معرفی می‌کنیم. در یک خانه ۵۰ متری چگونه ۵ نفر زندگی کنند؟! همه این افراد از نظر روح و روانی و حتی جسمانی اذیت و بیمار خواهند شد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: سیاست‌های ما در جهت قوام و دوام خانواده نیست. در کشور تازه شکل‌گرفته‌ای مانند مالزی اگر خانواده‌ای سه نفر باشد و خانه‌ای زیر ۹۰ متر داشته باشد، جریمه خواهد شد. در خانه‌های کوچک حریم شخصی وجود ندارد، اما ما بدون توجه به عواقب و عوارض آن، خانه‌های کوچک را روی هم سوار می‌کنیم.
۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۵:۴۳ ادامه نظر قبلی
عشق هذیانی یعنی عشق ناخودآگاه، هیجانی و بی‌دلیل

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تغییر انتظارات و باورهای صحیح ازدواج و انتخاب فرد مورد نظر ازدواج، گفت: مهارت‌های انتخاب همسر برای یک مراوده صحیح به‌منظور رسیدن به یک خانواده موفق وجود ندارد. تمامی این موارد پیش از ازدواج، حول یک هذیان به نام عشق یا عشق هذیانی است. در این‌جا منظور عشقی حاصل از رابطه نیست. جوانان به دنبال حسی هستند که عشق اصیل را بی‌دلیل بداند. متأسفانه در فرهنگ ما به پیروی از فیلم‌های آمریکایی این مسئله باب شده است که عشق اصیل باید ناخودآگاه، هیجانی و بی‌دلیل باشد؛ درحالی‌که عشق اگر بر مبنای رفتار مراوده‌ای نباشد، یک عقده است.

ردکردن بسیاری از خواستگارها به دلیل عدم برانگیختگی احساس

بهمنی با بیان این‌که وقتی انتظارات از ازدواج غلط باشد کسی به سراغ آن نمی‌رود، گفت: بسیاری از دختران، خواستگار خود را تنها به دلیل اینکه حس‌شان را برانگیخته نمی‌کند، رد می‌کنند؛ درصورتی‌که برای شناخت از یکدیگر باید زمان صرف کرد؛ تا پس از چند جلسه پرسش و پاسخ، احساس اولیه ایجاد شود.
۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۵:۴۵ قوه قضائیه با فائزه هاشمی به دلیل بیان سخنان ساختارشکنانه وی برخورد کند
فائزه هاشمی در مصاحبه با روزنامه فیگارو با اشاره به زندانی شدنش به مدت ۶ ماه گفته بود: زندان تجربه بسیار خوبی بود چرا که با زنان و مردان بزرگ ایرانی، بهائی‌ها، اعضای مجاهدین خلق (منافقین)، اصلاح‌طلبان و کسانی آشنا شدم که برای باورهایشان مبارزه می‌کنند.
۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۶:۰۵ آیا راهکار افزایش باروری، کاهش سن ازدواج است؟
الآن در شهرهای بزرگ مثل تهران، سن ازدواج مردان 30 سال هست. لذا این تحلیل نادرست است. ضمنا بیشتر جمعیت شیعی کشور ما در مناطق شهری و مرکزی سکونت دارند و بالا رفتن سن ازدواج شیعیان یعنی کاهش جمعیت شیعه و افزایش جمعیت غیر شیعیان. همین مسئله نیز از همه مسائل مهمتر است چون "نظام جمهوری اسلامی" کاملا نابودمی شود.
اما با این وجود دولت نقش شوهر را برای زنان بازی می کند و همه جور امکانات اعم از کمک هزینه اشتغال، کمک هزینه خرید مسکن، ارائه فرصت های نابرابر و بیشتر کاری به زنان، بودجه های کلان برای طرح های فمینیستی و ... اختصاص داده است.
۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۶:۰۹ نظر فراستی درباره سینمای ایران - قابل توجه امثال تهمینه میلانی ها
فراستی تصریح کرد: فشارها باید آن قدر جدی باشد که بتوانیم سینمای آبرومند داشته باشیم و بتوانیم راجع به عزیزانی که نفس کشیدنمان به آن ها مدیون است فیلم های خوب بسازیم.

برای سینمای اخته و بی اثر ایران متأسفم

این منتقد عرصه هنر با بیان این که برای سینمای ایران که تا این میزان اخته و بی اثر است، متأسفم گفت: شهیدان تا سال ها سال ها برای ما تاریخ هستند آمریکایی اگر یک صدم این ها را داشتند مغزها را بمباران می‌کردند.
۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۶:۱۱ پسر عارف چگونه در پروژه‌های چند هزار میلیاردی فعال شد؟! +عکس
صف بلند و طولانی آقازاده‎های دولت یازدهم که در قامت فرزند و داماد و برادر بلندپایه ترین مقامات دولتی، این روزها خود را به عنوان فعالان کلان اقتصادی معرفی کرده و پشت در ورود به اتاق بازرگانی ایران صف کشیده‎اند، این سوال مهم را به وجود آورده است که اساسا افرادی در بازه سنی ۲۵ تا ۳۵ سال و در شرایطی که دیگر جوانان هم سن آنها مشغول گذراندن سربازی و کلاس کنکور ارشد و دکتری بوده و در موفق‎ترین حالت، موفق به اشتغال در یک شرکت خصوصی و یا خصولتی شده‎اند، چگونه به یک باره به سرمایه‎دارانی کلان و صاحبان شرکت‎ها و سرمایه‎هایی میلیاردی مبدل شده و امروز با افتخار خود را فعال بخش خصوصی معرفی می‎کنند!؟
۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۶:۱۶ حداقل حقوق کارگران در سال 94 چقدر باید باشد؟
یک کارگر باید بتواند ازدواج کند و هزینه های زندگی را تامین کند و سرپرستی فرزندانش را با هزینه های سنگین آن بپذیرد. در این گرانی هیچ کس نمی تواند با حقوق 700 هزار در ماه ازدواج کند مگر در روستاهای بی نام و نشان و زندگی در کوخ. از طرف دیگر دولتمردان دولت تدبیر و امید تنها 1000 میلیارد تومان برای اشتغال اختصاص داده اند که با نرخ بیکاری مردان و پسران اصلا جوابگو نیست. جالبتر آنکه از سخنان وزیر تعاون آقای دکتر ربیعی در همایش «زنان در مسیر توسعه اجتماعی با تأکید بر برنامه ششم توسعه» می توان استنتاج کرد که دولت می خواهد اکثر مشاغلی که در آینده ایجاد می شود را به زنان اختصاص دهند.
از سوی دیگر دولت بسته های حمایتی گسترده ای برای زنان در نظر گرفته است. تحصیلات در رشته های متعدد دانشگاه های روزانه بدون دغدغه سربازی، کمک هزینه اشتغال به صورت وام، کمک هزینه تامین مسکن، شرایط ویژه برای دختران و زنان مجرد برای خرید مسکن مهر و مسکن اجتماعی و موارد متعدد دیگر که همه اینها در لایحه بودجه سال 94 کشور قید شده است.
لذا تحلیل من از عدم افزایش حقوق کارگران و خاصا جنسیت مرد توسط دولتمردان و قرار دادن این مسئله در کنار حمایت های معنادار از زنان برای بیرون کشاندن از خانه و توانمند کردن آنها و بالا بردن سطح رفاه آنها، سوق دادن مردان و زنان به زندگی مجردی و گستراندن فمینیسم و فروپاشی خانواده است.
بر این اساس می توان فهمید که چرا دولتمردان ما، زنان را محور پیشرفت می نامند. چون توجه مطلق 100 درصدی به زنان و بی توجهی به مردان منجر به از بین رفتن سنت های جامعه ایرانی و فروپاشی ارزش های دینی می گردد.
به هر حال نگاهی به برنامه های دولت نشان می دهد که تقریبا تمام بودجه کشور از لحاظ جنسیتی به زنان اختصاص یافته است و حتی در زمینه بودجه های غیر جنسیتی نیز، زنان سهم بیشتری از مردان تصاحب می کنند.

به موارد فوق باید عیدی زنان به مناسبت روز زنو حق عاءله مندی را هم اضافه کرد.
الان کمتر مردی حاضره با حقوق یک میلیون در ماه کار کنه. پسرها میگن ما که با حقوق یک میلیون تومانی که نمی تونیم صاحب زندگی بشیم. ولی در عوض دخترها با حقوق ۵۰۰ هراری هم حاضرند کار کنند. استدلالشون هم اینه که قرار نیست من هزینه زندگی و عروسی رو بدم. ولی به این فکر نمی کنند که پجای کار پسری رو گرفتن که حاضر نبود با حقوق کم بیگاری بده و الان بیکار هست
۱۳ اسفند ۹۳ ، ۱۶:۱۷ چرا تورم 40 درصدی معیار تعیین دستمزد نبود؟
قیمت نان که کف خرید کارگران است به یکباره ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند. اینجا باید از دولت پرسید واقعا نحوهٔ محاسبه شما چگونه است که رقم ۱۴ درصد را به عنوان مبنای افزایش حقوق در نظر می‌گیرید. این مبنا اساسا دچار شبهه است و با واقعیت همخوانی ندارد.
۱۴ اسفند ۹۳ ، ۰۸:۰۸ علت ۵۵ درصد طلاق‌ها مصرف مواد مخدر است
قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یک درصد دانش‌آموزان در سطح کشور مواد مخدر مصرف ‌می‌کنند که باید کنترل شوند.
۱۴ اسفند ۹۳ ، ۰۸:۱۲ منصور صادقی
این همه بیکار در کشور داریم این همه مشکل اقتصادی داریم بعد از بودجه بیت المال 100 نفر رو می خوان بردارن ببرن آمریکا در کمیسیون مقام زن سازمان ملل شرکت کنند.
از این طرف به جای اینکه ذهن مردم رو منحرف کنند سریع موضوع مجوز دادن به خوانندگی زنان را مطرح می کنند تا فکر و تمرکز مردم رو بهم بزنند و خودشون هر غلطی دوست داشتند بکنند.
۱۴ اسفند ۹۳ ، ۲۲:۳۱ خانواده؟؟!!
دفتر و دستک چیزی بنام معاونت و مشاور امور زنان را از کلیه نهادها و وزارتخانه ها بایستی جمع کرد والا این که تازه مثلا یه فمنیست ماخوذ بحیاست و یه همچین مزخرفی گفته الباقیشون که دیگه خدا میداند چه خواهند گفت...!!
تا زمانی که شما اینچنین وقاحت میورزید اصلا خانواده ای در کار نخواهد بود که شما برای آن نقشه های شوم بکشید,خداوند لعنتتان کند که حق آسایش و آرامش هر دو جنس رو ازشون با شیطنت تمام گرفتید.
انشاالله این شب جمعه ای خداوند در ظهور مولا و صاحبمون تعجیل اکید کنه و تا تتمه جوانی و سرزندگیمون هم از بین نرفته دنیا بدست سرور و صاحبمان مهدی فاطمه گلستان بشه و بفهمیم زندگی یعنی چی!!
http://aryanews.com/News.aspx?code=20140904145057716&svc=62
۰۳ ارديبهشت ۹۴ ، ۱۴:۴۶ دو تا لینک جالب
http://hamsare-aval.mihanblog.com/
همسران اول


http://nana1366.blogfa.com/1393/10
نقد افاغنه
برخلاف آنچه در عمل دیده ایم جمهوری فقط در انتخابات خلاصه نمی شود و حضورمردم در همه شئون فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی از ویژگی های جمهوری است. واقعیت هم همین است که روشنفکران و جناح غیردینی و سرمایه داران و غربگرایان این را به مراتب بهتر از متدینین فهمیده و سعی کرده ابتدا با آشنایی با قوانین کشور از همه ابزارهای لازم برای پیشبرد تفکرات خود استفاده کند. ولی متاسفانه مذهبی ها و سنتی ها هنوز پس از 4 دهه از انقلاب اسلامی نتوانسته اند از ابزار و امکاناتی که مدل جمهوری برای همه مردم آورده است استفاده کنند تا حقوق خود را بستانند.
۲۳ بهمن ۹۴ ، ۰۹:۱۶ ساخت و ساز غیر مجاز در روستای زیارت گرگان
ساخت و ساز غیر مجاز در روستای زیارت گرگان
روستای زیارت در قسمت جنوبی شهر گرگان به حد فاصل 15 کیلومتری با مرکز شهر واقع شده است. ساخت و سازهای غیر مجاز در روستای زیارت در چند بخش حریم رودخانه، منابع طبیعی، اراضی فاقد کاربری کشاورزی و برخی نیز در زمان اجرای قانون کاربری انجام شده است. تعداد طبقات ساخت و سازهای در حاشیه روستا از دو طبقه تجاوز کرده و دارای هیچگونه پروانه ساخت نمی‌باشند و آب مصرفی را از چشمه گرفته یا خریداری میکنند. همچنین این خانه ها فاقد کنتور برق هستند که گرچه به دفعات اداره برق اقدام به قطع کابل کرده است اما از پایه‌های برق کنار خیابان برق سرقت میکنند. در روستای زیارت 163 مورد پرونده تخلف به دادگاه معرفی شده که تا به حال مجموع 25 مورد تخریب، 22 مورد برائت و 23 مورد جریمه صورت گرفته است .

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی